Як підготуватися до УЗД

Потрібно правильно підготуватися до обстеження УЗД в залежності від його виду. Будь-ласка, приділіть цьому особливу увагу та скористайтесь нашими порадами.

УЗД черевної порожнини.

Дослідження проводиться натщесерце після 8-10-годинного голодування. При підвищеному газоутворення в кишечнику рекомендується триденна дієта, що виключає сирі овочі та фрукти, чорний хліб, молочні продукти, бобові, а також після їжі показаний прийом активованого вугілля і ферментних препаратів (фестал).

УЗД Нирок і сечового міхура.

Якщо досліджуються тільки нирки, підготовка не потрібна. Для обстеження сечового міхура, він повинен бути наповнений – містити не менше 250 мл рідини. За 1-1,5 години до дослідження рекомендується випити 1 літр негазованої рідини.

УЗД передміхурової залози.

При трансабдомінальному дослідженні необхідний повний сечовий міхур (див. вище). При трансректальному дослідженні наповнювати його слід тільки в разі потреби детального дослідження стінки самого міхура.

УЗД Матки і яєчників.

При трансабдомінальному дослідженні необхідний добре наповнений сечовий міхур (див. вище). При трансвагінальному дослідженні сечовий міхур повинен бути порожній.

УЗД плоду.

Повний сечовий міхур при дослідженні необхідний до 10-12 тижня вагітності.

УЗД інших органів.

Спеціальна підготовка не потрібна.

Що необхідно принести з собою на УЗД

1. Скерування від лікаря при його наявності.

2. При можливості взяти амбулаторну карту і результати попередніх УЗ-обстежень (для порівняння в динаміці).

3. Вагітним жінкам рекомендується взяти обмінну карту.

4. При дослідженні сечового міхура або органів малого тазу трансабдомінально (тобто через передню черевну стінку), випити 1 л води за годину до обстеження.

Як часто можна робити УЗД

Так як УЗД абсолютно нешкідливий метод діагностики, проводити його можна достатньо часто без ризику для здоров'я по потребі, або за призначенням лікаря.