Фіброеластосканування – шанс дізнатися «скільки залишилося печінці?»

Печінку здорової людини руйнують багато факторів:

  1. Отрути: із їжі, алкоголь, порушення травлення та мікробне бродіння в кишківнику, фармпрепарати, професійна, агро – та побутова хімія, нафтопродукти.
  2. Інфекції: віруси (A, B, C, D, E, F, цитомегаловірус, вірус Епштейн-Барр та інші), бактерії, гриби, паразити.
  3. Агресія імунітету (аутоімунні процеси).
  4. Хвороби обміну речовин (цукровий діабет, метаболічний синдром, переїдання жирів та вуглеводів, накопичення заліза та міді).

Усі ці причини призводять до розвитку дифузних захворювань печінки – гепатиту, гепатозу, цирозу та його ускладненням. Гепатит – підступне захворювання, так як болей ви не відчуваєте. Його називають «ніжним, німим вбивцею».

Наслідок усіх цих впливів один: рубцювання (фібротизація) робочої паренхіми печінки – фіброз, та поступовий, але незворотній перехід до цирозу. Стадії фіброзу зворотні (якщо вчасно усунути причину захворювання), а цироз прогресує безупинно. На стадії цирозу можуть виникнути суттєві (часом фатальні) ускладнення: портальна гіпер-тензія і кровотеча, асцит та перитоніт, рак печінки (гепатоцеллюлярна карцинома).

Надійним і точним неінвазивним діагностичним методом оцінки стадій фіброзу та цирозу, затвердженими в ЄС, є ультразвукова діагностика – фіброеластографія чи еластографія жорсткості паренхіми печінки. Важливо, що сучасні ультразвукові апарати дозволяють проводити відразу 4 методики дослідження одночасно: традиційну УЗД, доплерівське дослідження кровоплину, фіброеластосканування (еластографію/еластометрію) жорсткості паренхіми печінки та стеатоз.

Еластографія/еластометрія – реальний шанс дізнатися «Скільки залишилося працездатної печінки?»

elastographia

В медичному центрі «ЕХОМЕД» ви своєчасно дізнаєтеся про стан своєї печінки, навіть якщо вона не болить. А привід для хвилювання в цьому аспекті у сучасної людини знайдеться завжди (перенесені травми чи оперативне втручання, лікування у стома-толога, відвідування манікюрних салонів, пірсинг, татуювання…)elasographia

Маніфест:
«ЄВРОПА ВІЛЬНА ВІД ГЕПАТИТУ С ДО 2030 РОКУ»
Це також шанс і для України!

www.hepbcppa.org/hcv-elimination-manifesto

“Hepatitis C: The beginning of the end – key elements
for successful European and national strategies
to eliminate HCV in Europe”

Європейська асоціація з вивчення печінки (EASL) на 50-му міжнародному конгресі у Відні презентувала Рекомендації 2015 щодо лікування гепатиту С.
Керівництво містить режими терапії (ВГС) від 1-го до 6-го генотипів із найновішими безінтерфероновими режимами терапії на базі препаратів, схвалених в країнах ЄС, схеми лікування ВГС для моно інфекції і для коінфекції ВІЛ і ВГС, для пацієнтів з цирозом печінки і без нього.
Рекомендації EASL 2015 щодо терапії моноінфекції ВГС чи коінфекції ВІЛ і ВГС у пацієнтів без ознак цирозу, включно з пацієнтами, що раніше не отримували терапію та пацієнтами, які зазнали вірусологічної невдачі при лікуванні пегільованим інтерфероном і рибавіріном:
* — пацієнти, які раніше не отримували терапії чи пацієнти з рецидивом;
** — пацієнти, що частково відповіли на терапію раніше чи нон-респондери;

elastographia3

EASL в новій редакції декларує широкі показання до терапії гепатиту С – терапію повинні отримувати УСІ ПАЦІЄНТИ, які готові лікуватися і не мають протипоказів. Терапія показана людям з помірним чи вираженим фіброзом (стадії F2 I F3 згідно METAVIR), а також цирозом F4. Пацієнти з фіброзом F0-F1 можуть відкласти лікування, але в них необхідно регулярно оцінювати фіброеластометрію печінки та перебіг захворювання та своєчасно пропонувати терапію.

elastyographia4Софосбувір, Даклатасвір
і Ледіпасвір офіційно
зареєстровані в Україні!