ЯК ПРОВОДИТЬСЯ АМНІОЦЕНТЕЗ?

Суть маніпуляції полягає у відборі невеликої кількості навколоплідгої рідини, що оточує дитину в утробі матері під контролем УЗД. Рідина, в якій дитина живе до свого народження, містить клітини плоду. Їх в лабораторії і досліджують генетики.

КОЛИ ПРОВОДИТЬСЯ АМНІОЦЕНТЕЗ?

Аналіз, зазвичай, призначають після 17 тижня вагітності.

ЧИ Є ПРОЦЕДУРА БОЛЮЧОЮ?

Процедура займає лише декілька хвилин, тому довго ви не будете відчувати дискомфорт. Після забору рідини зрідка спостерігаються тягнучі відчуття та незначні болі в животі. Але
усе це не є загрозливим для плоду.

ЩО ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ ПІСЛЯ АМНІОЦЕНТЕЗУ?

Забір рідини триватиме лише кілька хвилин. Після аналізу протягом кількох днів бажано уникати напруженої діяльності та не нервувати. Якщо дискомфорт у животі триває більше доби, виникли незвичні виділення чи вагінальна кровотеча, необхідно відразу звертатися до лікаря.

ЯКИЙ Є РИЗИК ПРИ ПРОВЕДЕННІ АМНІОЦЕНТЕЗУ?

За статистикою, в 1-2% жінок, після амніоцентезу трапляються викидні. Але необхідно усвідомлювати, що ця процедура призначається вагітним з суттєвими підозрами на захворювання плода. Подібні вагітності завжди мають високий ризик переривання. І викидень, який стався після амніоцентезу, не обов’язково відбувся внаслідок нього. Зі свого боку ми всіма доступними методами стараємося знизити ризики, пов’язані з цим дослідженням. Абсолютна більшість вагітностей після амніоцентезу продовжуються нормально.