Список лікарів, які проводять діагностику:
- Війтович Ігор Володимирович
- Куліш Наталія Збігневна
- Печеник Сергій Олегович
ДЛЯ ЧОГО РОБЛЯТЬ УЗД ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ?
УЗД проводять для виявленння патологій щитоподібної залози, дослідження не має жодних протипоказань і не несе шкоди для організму. Його часто проводять як дітям, так і людям похилого віку. Цей метод діагностики є дуже доступним, недорогим та інформативним.
Симптоми, при яких призначають УЗД щитоподібної залози:
-
виникнення будь-якого ущільнення у області шиї;
-
болі в шиї при дотиках та натисканні;
-
набряк шиї;
-
аритмія;
-
зміна голосу (стає сиплим);
-
ковтання викликає біль та дискомфорт;
-
млявість, слабкість, апатія, постійна сонливість;
-
суха шкіра, ламкі нігті, випадіння волосся;
-
різке підвищення ваги, ожиріння.
Якщо ви помітили, що ваш настрій часто і різко змінюється, вам стає то жарко, то холодно, іноді не вистачає повітря, сон – порушений, то це вже є причинами пройти профілактичне обстеження щитоподібної залози і зробити УЗД.
ЩО ВИЯВЛЯЄ УЗД ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ?
Діагностика може виявити:
-
наявність гіпотиреозу чи аутоімунного тиреоїдиту;
-
пухлини, кісти чи вузлові утворення;
-
допомагає окреслити розмір залози – збільшена вона чи зменшена.
Причиною виникнення патологій щитоподібної залози можуть бути інші захворювання внутрішніх органів, недостатня кількість енергії чи забруднене навколишнє середовище. Важливим фактором також є спадковість.
Лікарі рекомендуються проводити УЗД органу принаймні раз на рік, особливо тим, хто проживає в районах з несприятливою екологічною ситуацією.
ПІДГОТОВКА ДО УЗД ТА ЙОГО ПРОВЕДЕННЯ
УЗД щитоподібної залози не потребує жодної підготовки, проте що стосується дітей та людей похилого віку – лікарі рекомендують проходити процедуру натще задля уникнення блювотного рефлексу.
Пацієнт повинен лягти на спину і закинути голову назад. Лікар наносить гель на спеціальний пристрій і починає перевірку бічних та передньої поверхні шиї. Отримані результати аналізуються. Тривалість процедури – близько 30 хвилин.
Часто для постановки діагнозу одного УЗД дослідження буває недостатньо. В таких випадках лікар призначає додаткові аналізи та обстеження.