Що потрібно знати про планування вагітності? - Медичний центр ЕХОМЕД
Замовити дзвінок
Корисне

16 Липня 2021

Що потрібно знати про планування вагітності?

Також переглньте

Зазвичай майбутні батьки починають шукати інформацію про вагітність побачивши дві смужки на тесті. 

Своєчасно розпочата і якісно спланована вагітність – запорука народження здорового малюка та щасливого майбутнього вашої дитини, яка передасть свій генофонд нащадкам.

Преконцепційна підготовка необхідна обом майбутнім батькам, оскільки як чоловік, так і жінка в рівній мірі забезпечують ембріон генетичним матеріалом. 

А чи знаєте ви, що кожна людина може бути носієм 4-5 рецесивних мутацій, які не впливають на організм носія, зате вирогідність народити здорову дитину знижується! 

Що ж робити? 

Обстежитись та дізнатись чи є саме ви носієм мутацій генів від 300 до 600 моногенних захворювань. 

ДНК преконцепційний тест дозволяє встановити носійство мутацій, визначити ризик та провести необхідні заходи для запобігання народження хворої дитини у родині де виявлені мутації у майбутніх батьків.

Тож, якщо саме ви є носієм мутацій рецесивних моногенних захворювань, потрібно:

Обстежити партнера на носійство мутації цього ж захворювання.

Якщо у партнера не виявили ідентичноі мутації, така пара не потребує додаткових заходів.

Якщо партнер також виявився носієм мутації аналогічного захворювання, ризик народження хворої дитини у такій родині буде становити 25%.

Важливо! Це не означає, що ви повинні відмовитися від можливості мати дітей. 

Вихід є:

Під час природної вагітності такій парі рекомендується провести спеціальну допологову діагностику (починаючи з 9 тижня вагітності з крові матері виділяють ДНК плода, та досліджують). Перевірка цієї мутації дасть можливість визначити статус даного захворювання у майбутньої дитини.

Провести екстракорпоральне дослідження зі спеціальною доімплантаційною діагностикою (ембріони перевіряють на наявність конкретної мутації, що була виявлена у родині, та відберуть саме тих, котрі не матимуть цієї хвороби).

Дякуємо за Ваш відгук!
Заповніть обов'язкові поля